Про Шелехівське озеро та його водних мешканців


Продовжуємо інформувати вас про мешканців українських водойм. Наймасовіші види української іхтіофауни та цікаві факти про водойми, які вони населяють у рубриці "Наші водойми".


Сьогодні розповімо про Шелехівське озеро, що входить до Топ-7 дивовижних озер України.


Шелехівське озеро – гідрологічна пам'ятка природи загальнодержавного значення та найдавніше озеро України, утворене ще за часів льодовикового періоду.


Розташоване на Сумщині, серед лісового масиву, неподалік від міста Сум.


Площа озера невелика – усього 7 га, середня глибина – 10 м, найбільша – 18 м.


Озеро, що утворилося на дні широкої балки, має тектонічне походження. Вода в ньому чиста, прозора й дуже холодна, яка на п’ятиметровій глибині ніколи не прогрівається.


На берегах водойми ростуть берези, верби, вільхи, в лісі — дуби, а також груші, клени, акації та сосни. У підліску зростає папороть, ожина і малина.


Згори озеро нагадує величезну розігнуту підкову із зеленою цяткою острівця посередині. Біля північного берегу пробиваються численні джерела. Неподалік – залишки садиби поміщиків Селиховських, з якими пов'язують назву озера.


В північній частині водойми більше водиться окунь, щука, лин; в південній – золотий або звичайний карась, в'юн, багато річкових раків, тому що дно там покрите мулом.


За переказами старожилів, місцева джерельна вода допомагає від багатьох недуг та додає неабиякої сили туристам під час подорожей.


Чекайте наступної середи, ми розповімо вам про Тендрівську затоку – унікальне місце біля чорноморського узбережжя Херсонщини, яке ще називають Українськими Мальдівами.

Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!