Міст-хвиля та рекреаційна зона: У Києві будують новий парк на Оболонському острові


В КМДА вирішили перетворити один з останніх клаптиків дикої природи на Оболоні на "модну" зону. Столична влада будує міст-хвилю, що поєднає парк Наталка з Оболонським островом, на якому облаштують величезну рекреаційну зону.


Depo.Київ розповідає, що планують побудувати на Оболонському острові для відпочинку киян.


Згідно з планом КП "Плесо", який опубліковано на сайті КМДА, у новому парку буде три зони: активна, транзитна і тиха. Все це буде зроблено в рамках капітальної реконструкції та благоустрою Оболонського острову. 


Що побудують на острові


В активній зоні планують поставити МАФи, зробити фотозони, спортивні майданчики з тренажерами, мотузковий парк, скейт-парк, причал для човнів та дитячі майданчики. Також там облаштують пляж і зону для перевдягання, майданчики для волейболу і місце для фестивалів вуличної їжі, де буде амфітеатр і оглядові майданчики.


У транзитній зоні острова облаштують бігові доріжки, велодоріжки, а також стежки для прогулянок. В тихій зоні люди зможуть рибалити та робити барбекю.


На іншому боці острова побудують міст для автомобілів швидкої, пожежних машин та сміттєвозів. Ним також будуть перевозити усі будівельні матеріали для створення парку. У подальшому міст огородять від автівок, щоб ним могли користуватись велосипедисти.Міст у формі згасаючої хвилі 


Автором проєкту парку і хвилястого мосту є архітектор Андрій Миргородський, який створив "скляний міст" між Аркою дружби народів та Володимирською гіркою.


За словами архітектора, парк на Оболонському острові буде одним з найкращих в столиці. Міська влада вирішила об'єднати прибережні острови на Оболоні в один великий пішохідний та велосипедний маршрут. Саме для цього побудують міст між парком Наталка та Оболонським островом. Переправа з'явиться біля поля для гольфу і з'єднає його з островом. Міст шириною в чотири метри та довжиною 160 метрів буде повністю пішохідним, а велосипедисти зможуть кататись на ньому тоді, коли там не буде людей.


Вночі переправа буде підсвічуватись. Міст спроєктували з дотриманням зручностей для маломобільниз груп населення. Мер Віталій Кличко під час початку будівництва в жовтні 2020 року побіцяв, що благоустрій острова проведуть з мінімальним втручанням у природний ландшафт. Побудувати міст планують до кінця серпня 2021 року.Хто заплатить за створення нового парку


Точна сума, яку міська влада планує витратити на будівництво парку на Оболонському острові поки невідома. У листопаді 2020 року КП "Плесо" провело тендер на проєктні роботи щодо капітальної реконструкції острова, сума якого склада 1 мільйон 350 тисяч гривень. Віталій Кличко казав, що міст з парку Наталка на Оболонський острів побудують меценати. Стало відомо, що фірма-меценат належить забудовниці Владиславі Молчановій, яка є власницею ряду компаній бренду ТОВ "Столиця груп". Ця цомпанія брала участь в будівництві пішохідно-велосипедного мосту на Володимирську гірку. З цього можна зробити висновок, що в обмін на фінансову участь в будівництві пішохідного мосту, компанія Молчанової може отримати нові земельні ділянки для забудови поблизу зони відпочинку.

Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!